Darmowa lekcja

Blog

Poradniki i nie tylko

Najlepsze seriale do nauki angielskiego

Najlepsze seriale do nauki angielskiego

Nauka angielskiego przez oglądanie seriali to prawdziwe, telewizyjne złoto, które zdecydowanie warto polecić. Ciekawe historie, różnorodne akcenty, i mnóstwo sytuacji życiowych – wszystko to sprawia, że możemy uczyć się angielskiego w naturalnym kontekście. Mimo, że każdy serial anglojęzyczny pomoże Ci podnieść kompetencje językowe, to są też takie tytuły, które nie przyniosą szybko oczekiwanych efektów. W poniższym artykule zebraliśmy najlepsze seriale do nauki języka angielskiego, które warto sprawdzić.

.

Jakie seriale do nauki angielskiego?

Jakie seriale do nauki angielskiego? Oczywiście, to zależy od Twojego poziomu i preferencji, ale poniżej podamy kilka propozycji. Warto jednak zaznaczyć, że kluczowe jest, aby oglądać seriale z lektorem bądź napisami w języku angielskim. Pozwoli Ci to nie tylko zrozumieć kontekst, ale też usłyszeć i zrozumieć różne akcenty.

A oto nasza lista najlepszych seriali do nauki angielskiego.

 

Friends

“Przyjaciele” prawdopodobnie pojawiają się w każdym podobnym rankingu, a my nie będziemy w tej kwestii oryginalni. Sitcomy, takie jak “Friends” mają to do siebie, że postaci są często przerysowane i posiadają własne cechy dotyczące wymowy czy składni (jak na przykład Chandler Bing i jego słynne “Could I be any more…” lub Ross Geller i jego przekoloryzowana wymowa słów). Co więcej, sitcomy są nagrywane przy udziale publiczności, więc język jest prosty, a jednocześnie bogaty w ciekawe idiomy i potoczne frazale.

 

Sherlock

 Podobnie, serial “Sherlock” jest doskonałym źródłem brytyjskiego angielskiego. Każdy odcinek opowiada o nowej przygodzie Sherlocka Holmesa, a więc zyskujesz dostęp do bogatego słownictwa i różnych kontekstów językowych.

 

Stranger Things

Ten tytuł w naszym rankingu znajduje się nie bez powodu. Chociaż uwielbiany na całym świecie serial Netflixa nie jest osadzony w tematyce obyczajowej, to ze względu na grupę wiekową postaci (i zdecydowanej większości odbiorców), jest bogaty we współczesne wyrażenia slangowe.

Zanim zaczniesz swój maraton nauki angielskiego przez seriale, mamy jedną radę: oglądaj seriale z oryginalną wersją językową i z angielskimi napisami. Czytanie i słuchanie po angielsku w tym samym czasie jest najlepszym sposobem, aby Twój mózg przyswoił nowe słownictwo. Miłej nauki!

[grw id="13843"]
kalendarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *