Darmowa lekcja

Blog

Poradniki i nie tylko

Język obcy a podróże

Język obcy a podróże

Znajomość języków obcych to umiejętność pożądana zwłaszcza w międzynarodowych firmach, kancelariach prawnych i w miejscach skupiających ludzi różnych kultur. Ale zostawmy na chwilę sprawy zawodowe i sprawdźmy, dlaczego warto znać język obcy podczas podróżowania.

Język obcy w podróży: Podróżowanie staje się o wiele prostsze

Czy podczas pobytu na wakacjach zdarzyło Ci się kiedyś nie porozumieć ani słowa i nie potrafić odczytać najprostszego napisu na szyldzie ulicznym? Spokojnie, nam też. Kiedy uczysz się i posługujesz językiem obcym, podróżowanie staje się o wiele prostsze. Znajomość języka pozwala ci łatwo porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami, nie masz barier w komunikacji, a sam proces podróżowania staje się dużo łatwiejszy.

 

Językowy klucz do świata

Nieważne czy jest to niemiecki, język angielski, francuski, czy hiszpański – każda znajomość językowa to klucz, który otwiera nowe drzwi. Ten językowy klucz pozwala ci na łatwe porozumienie się z innymi, niezależnie od tego, czy jesteś na plaży w Hiszpanii, czy na turystycznym rynku w Marrakeszu.

 

Język obcy w podróży: Lepsze rozumienie kultury

Możesz przeczytać setki reportaży i obejrzeć tysiące godzin filmów dokumentalnych na Discovery Channel, ale nic tak nie przybliży Cię do rozumienia kultury innego kraju jak osobista podróż ze znajomością języka. Uczyć się języka to nic innego jak uczyć się kultury – słówka, zwrotów i manier, które są częścią tej kultury.

Otwartość na ludzi i lokalną społeczność

Kiedy decydujesz się na naukę języka obcego, otwierasz się na ludzi i kulturę, którą reprezentują. Mówienie chociaż kilku słów w języku obcym pokazuje, że nie traktujesz swojej podróży wyłącznie jako celu wakacyjnego. Zainteresowanie kulturą i językiem kraju, który odwiedzasz, często jest doceniane przez “lokals”, czyli lokalnych mieszkańców. Zrozumienie i zastosowanie kilku podstawowych słów i zwrotów, takich jak “Dziękuję!” lub “Dzień dobry!” może zrobić wielką różnicę w twoich interakcjach z nimi.

Język obcy a podróże

Zaoszczędzisz pieniądze

Nie będziemy teraz wskazywać palcem, jednak w niektórych krajach handlarze mają w zwyczaju zwiększać ceny usług lub towarów słysząc, że nie mówisz w lokalnym języku. W innych krajach z kolei, targowanie się ze sprzedawcą o niższą cenę jest oznaką dobrego wychowania, a – sam przyznaj – trudno targować się nie znając języka handlarza. Co więcej, znając języki obce możesz znaleźć bardziej przystępne hotele i negocjować ceny, aby dostosować je do swojego budżetu.

Język obcy w podróży – Dogadaj się na każdym kroku

Kiedy wiesz, jak się porozumieć, podróżowanie staje się nie tylko łatwiejsze, ale i bezpieczniejsze. Znając język obowiązujący w kraju, który odwiedzasz, masz większe poczucie świadomości tego, co się wydarza wokół. Dogadaj się z taksówkarzem, kelnerem, czy przewodnikiem turystycznym – każdy aspekt podróży staje się prostszy, kiedy jesteś w stanie efektywnie komunikować swoje myśli i potrzeby.

 

Większe poczucie bezpieczeństwa

Znając język obowiązujący w kraju, który odwiedzasz, masz większe poczucie świadomości tego, co się wydarza wokół. Taka świadomość pozwala na dostosowanie się do manier w zachowaniu mieszkańców oraz umożliwia uważniejsze odczytywanie sygnałów otoczenia. W ten sposób możesz cieszyć się wakacjami bez obaw, że ktoś naruszy Twoje bezpieczeństwo tylko dlatego, że nie potrafisz porozumiewać się w lokalnym języku.

Uczenie się języków obcych z Krämer Language Academy

Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć swój poziom znajomości języka obcego w celach zawodowych, czy prywatnych, z pomocą przyjdzie Ci szkoła językowa Krämer Language Academy. Proponujemy Ci profesjonalne i nowoczesne kursy językowe, które nie tylko dadzą Ci komfort podczas codziennych obowiązków służbowych, ale i przydadzą się podczas wakacji. Nauczymy Cię, jak skutecznie używać słówka i zwrotów, które będą potrzebne na Twojej podróży. Nauka języków obcych z nami to przyjemność.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi kursy języka angielskiego, niemieckiego, arabskiego, rosyjskiego francuskiego czy hiszpańskiego. Możemy też przygotować Cię do roli tłumacza, jeśli chciałbyś zgłębić swoją znajomość języka na jeszcze wyższym poziomie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Nie ważne, czy chcesz nauczyć się nowego języka, doszlifować swoje umiejętności, czy sprawdzić swoją znajomość – jesteśmy tu, by Ci pomóc. Nasza oferta kursów językowych jest stworzona tak, aby spełnić Twoje oczekiwania i pomóc Ci osiągnąć Twoje cele językowe.

Ucząc się z nami, zdobędziesz nie tylko umiejętności językowe, ale także zrozumiesz kulturę krajów, których język się uczysz. Z nami, każda podróż stanie się łatwiejsza, bardziej ekscytująca i pełniejsza doświadczeń. Nie czekaj, zacznij swoją językową przygodę już dzisiaj!

[grw id="13843"]
kalendarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *